2011թ.-ի մայիսի 18-ին կկայանա ՀՀ ԳԱԱ ընդհանուր ժողով
2011թ.-ի ապրիլի 14-15-ը կկայանա ՀՀ ԳԱԱ տարեկան ընդհանուր ժողով
2011թ.-ի մարտի 16-ին ՀՀ ԳԱԱ Մաթեմատիկայի ինստիտուտի տնօրեն ընտրվեց ՀՀ ԳԱԱ թղթակից անդամ Վալերի Մարտիրոսյանը
2011թ.-ի մարտին ՀՀ ԳԱԱ Մ. Աբեղյանի անվ. գրականության ինստիտուտը, ՀՀ գրողների միությունը և ԵՊՀ անց են կացնում Վահան Տերյանը և եվրոպական սիմվոլիզմի ավանդույթները գիտաժողով (litinst@sci.am)
2014թ. հոկտեմբերի 7-10-ը Հայկական քիմիական ընկերությունը, ՀՀ ԳԱԱ Օրգանական և դեղագործական քիմիայի ԳՏ Կենտրոնը և Վանաձորի Հ. Թումանյանի անվ. պետական համալսարանը կազմակերպում են Հայկական քիմիական ընկերության "Ձեռքբերումներ և խնդիրներ" IV գիտաժողովը (միջազգային մասնակցությամբ), որը անց է կացվելու հոկտեմբերի 7-8-ը Երևանում` ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի Նախագահության նիստերի դահլիճում (Մարշալ Բաղրամյան պող. 24) և շարունակվելու է հոկտեմբերի 9-10-ը ք. Վանաձորո
Ռուսաստանի Գիտությունների Ակադեմիայի Սոցիալ-քաղաքական հետազոտությունների ինստիտուտը, Հայաստանի Հանրապետության Գիտությունների Ազգային Ակադեմիայի Փիլիսոփայության, սոցիոլոգիայի և իրավունքի ինստիտուտը և Ժամանակակից սոցիալական գիտությունների բարձրագույն դպրոցը (Մ.Վ. Լոմոնոսովի անվան ՄՊՀ-ի ֆակուլտետ) 2014թ. նոյեմբերի 5-ին Մոսկվայում (Ռուսաստանի Դաշնություն) և 2014թ. նոյեմբերի 6-7-ը Երևանում (Հայաստանի Հանրապետություն) "Միգրացիոն կամուրջներ Եվրասիայում" ծրագրի շրջանակներում,